• Gaziantep lokasyonunda

    araç kiralamak çok kolay!

Gaziantep'i, şimdi keşfedin.

Binlerce yıllık kültürün bir arada olduğu zengin mutfağı, doğası ve tarihiyle dikkat çeken bir kent olan Gaziantep’i yaz kış çok sayıda insan Gaziantep'i ziyaret ediyor. Dillere destan olmuş zengin mutfağı birbirinden değerli tarihi eserleri ve kendine has şehir dokusu Gaziantep tarihi ile yılın her döneminde insanların ilgi odağı olmayı da başarıyor. Roma sanatına ışık tutan antik kent Zeugma, binlerce yıllık heykellerin sergilendiği Yesemek açık hava müzesi gibi değerli alanları ile Gaziantep sadece Türkiye’de değil Dünyada da sayılı kentleri arasında. Ege Filo Car Rental’in birbirinden gaziantep rent a car şubesinden dilediğiniz marka modelde aracı kiralayabilir, gaziantep araç kiralama hizmeti ile konforlu bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Gaziantep Resimleri
Gaziantep Resimleri

Gaziantep’te gezilecek yerler

Gaziantep tarihi değerleri, kendine has dokusu ve lezzetleri ile mutlaka keşfedilmesi gereken bir şehir. En kısa sürede şehrin hakkını vererek gezmek için Gaziantep rent a car hizmetlerini değerlendirmenizi öneriyoruz. Gaziantep oto kiralama avantajları için Ege Filo Car Rental Gaziantep Araç Kiralama Ofisi’nden ya da internet sitesinden araç kiralama işlemlerinizi yapabilir ve kısa sürede bu değerli şehri keşfe çıkabilirsiniz. Kurtuluş Savaşı mücadelesini etkileyici bir şekilde günümüze aktaran Şahinbey Savaş Müzesi ile keşfe başlayabilirsiniz. Sonrasında ise bölgenin el işçiliği ürünlerini keşfedeceğiniz Bakırcılar Çarşı oldukça keyifli bir durak olacaktır. Gaziantep araba kiralama yaparak gezdiğinizde çok değerli keşifleri kolayca yapabileceğiniz bir şehir. Şimdi yola çıkın!

Gaziantep yemekleri nerede ne yenir?

Gaziantep gezisi denildiği zaman planda mutlaka yörenin lezzetlerine yer verilmesi gerektiği konusunda herkes hemfikirdir. Gaziantep’te günün her saati bir lezzet keşfi yapabilirsiniz. Sabah kahvaltısını yöreye uygun yapmak için Beyran Çorbası ile güne başlayabilirsiniz. Gaziantep’te kahvaltı için ikinci yöresel seçenek ise katmerdir. Gaziantep’te ne yenir? sorusunun kahvaltı sonrası cevapları da oldukça fazla seçeneğe sahip. Küşleme, Simit Kebabı, Alinazik, Ciğer, Kıyma Kebabı gibi seçenekler Antep gezisinde keşfedeceğiniz lezzetlerden bazıları.

Gaziantep Resimleri
Gaziantep Resimleri

Gaziantep çevresinede gözatın.

Tarih boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış Halfetide bulunan rumkale, Fırat kıyısında uzanan taş evleriyle dikkati çeker. Dinginliği sayesinde, dünyada 154 şehrin sahip olduğu “Cittaslow” (yavaş/sakin şehir) unvanını alan Halfeti’de, nehir kıyısında oturup manzarayı seyretmek mutlaka yaşamanız gereken bir deneyim… Merzimen Çayı’nın Fırat Nehri ile birleştiği yerde, dik kayalar üzerine kurulu Rumkale, Kasaba köyünün yakınında bulunan eski bir kaledir. Üç yanı baraj gölüyle çevrili olması sebebiyle yarımada görünümündedir. Tarihle doğanın iç içe geçtiği Rumkale’yi ziyaret etmişken Şair Aziz Nerses Kilisesi ve Barşavma Manastırı’nı da görmenizi tavsiye ederiz. Gaziantep araç kiralama hizmetimizden faydalanarak yola hemen çıkabilirsiniz. Gaziantep'ten 109 km uzaklıkta olan Halfeti’ye Adana-Şanlıurfa otoyolunu takip ederek yaklaşık bir buçuk saat içinde ulaşabilirsiniz.

Gaziantep araç kiralama ofisimize nasıl ulaşırsınız?
23 Nisan Mh. Üniversite Blv. No:232, Şahinbey/Gaziantep