7/24 açık şube nedir?

Şehir ve mağaza şubelerimizin sabit bir açılış/kapanış saati bulunmaktadır. Bu sebeple araç teslimatları kısıtlı bir saat aralığında yapılmaktadır. Taleplerinize 24 saat esasıyla cevap verebilmek adına 7/24 şubelerimiz hizmetinize sunulmuştur. Bu şubelerimizden yapılan kiralamalarda, kiraladığınız araç, saat fark etmeksizin havalimanı veya otogar lokasyonlarına şube personelimiz tarafından getirilip, tarafınıza teslim edilmektedir. Yurt dışından yada şehir dışından gelen tüm misafirlerimiz biletlerini ibraz etmek suretiyle bu hizmeti 400 TL transfer ücreti ödeyerek satın alabilirler.


Sitenizde havalimanı seçeneği yok, aracı havalimanından teslim alamaz mıyım?

Alabilirsiniz. Şubemizin bulunduğu tüm lokasyonlardan 7/24 şube opsiyonumuz ile aracınızı tam saatinde hiç beklemeden, havalimanından teslim alabilirsiniz.


Araç kiralarken provizyon işlemi nedir, ne zaman iade edilir?

Provizyon (teminat yada depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.


Araç kiralarken senet imzalıyormuyum?

Ege Filo'dan araç kiralaması yaparken herhangi bir senet imzalamıyorsunuz, sadece prosedür gereği kredi kartınıza araç segmentine göre provizyon işlemi uygulanıyor.


Kaza yaparsam ne yapmalıyım?

Misafirlerimizin 444 4 227 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.


Kiraladığım aracı arkadaşım sürebilir mi?

Kiralama yaptığınız aracı sözleşmenizde varsa ek şoför kullanabilir. Haricinde 3.kişilere araç teslimi yapmak ve kullandırmak yasaktır. Bu tür kullanımlar sebebi ile oluşabilecek tüm maddi/manevi hasar ve kayıplar tarafınıza faturalandırılır.


Kredi kartı dışında ödeme seçeneği var mı?

Malesef, kredi kartları dışında ödeme kabul edememekteyiz, banka kartı / debit kart kabul edilmemektedir. Hiçbir satış kanalımızdan nakit, senet, debit kart ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır.


Kredi kartım yok / kart limitim yetersiz, başka birisine ait kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.


Ofiste ödeme yapabilirmiyim?

Eğer rezervasyonunuzu web sitemiz üzerinden gerçekleştirirseniz ofiste ödeme yapabilirsiniz. Bu durumda rezervasyonun kesinleşmesi için toplam ödenecek tutarın %20 oranındaki bedel kapora olarak talep edilir. Bu ödemeyi sanal pos ya da banka hesabımıza havale yaparak gerçekleştirebilirsiniz.


En kısa kiralama süresi nedir, saatlik kiralama yapabilir miyim?

En kısa araç kiralama süresi 3 gündür. Saatlik kullanım malesef mümkün olmamakla birlikte bu durumda günlük kira bedeli alınmaktadır.


Araçlarınızda trafik sigortası, kasko var mı?

Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve kaskosu bulunmaktadır.


Araçlarınızda kilometre sınırı var mı?

Günlük ve aylık kiralamalara göre değişen kilometre sınırı uygulamamız bulunmaktadır. Kilometre sınırı uygulamamız hakkında bilgi almak için Ege Filo Car Rental kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.


Günlük kilometre limitini aştığım durumlarda, nasıl bir uygulamanız var?

Günlük kilometre limitini aşan misafirlerimize, günlük kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılabilir. Araçla yapılan yolculukta aşım yapılan her 1 kilometre için 1 TL tahsil edilmektedir.

Diğer tüm sorularınız için bize yazabilirsiniz!

info@egefilo.com.tr